Dlaczego Łódź?

Łódź biznesowa

W Abton Hotel jesteś we właściwym miejscu.

Od lat Łódź stanowi ważne miejsce na mapie polskiego biznesu. Prężnie rozwijające się miasto przyciąga małe i duże firmy, które jeszcze mocniej stymulują jego rozwój. Z roku na rok coraz bardziej rozwijana jest infrastruktura biznesowa, co przekłada się na dziesiątki tematycznych wydarzeń organizowanych w Łodzi. Niecałe dziesięć minut drogi samochodem od hotelu znajduje się Hala Łódź Expo, w której organizowane są najważniejsze wydarzenia biznesowe w Łodzi.

Abton Hotel znajduje się niedaleko nowoczesnego Bionanoparku. Ten kompleks naukowo-technologiczny imponuje przestrzenią konferencyjno-badawczą. To tam zlokalizowanych jest wiele przedsiębiorstw zajmujących się innowacyjnymi badaniami.

Dzięki bliskiej lokalizacji głównych tras krajowych Gdańsk — Katowice — Wrocław do hotelu można bezproblemowo dostać się samochodem. Warto podkreślić, że łódzkie Lotnisko im. Władysława Reymonta znajduje się dziesięć minut drogi od naszego hotelu.

Łódź sportowa

Łódź jako stolica polskiego sportu… czemu nie? Atlas Arena to nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, w której reprezentanci siatkówki czy koszykówki rozgrywają swoje mecze. To właśnie tam na międzynarodowych turniejach spotykają się najlepsze na świecie drużyny siatkarskie.

Fani żużla oraz piłki nożnej również nie mogą narzekać. Łódź posiada nowo wybudowany stadion żużlowy, na którym zdążyły już odbyć się zawody Mistrzostw Europy oraz dwa nowoczesne stadiony piłkarskie. Służą one nie tylko łódzkim klubom piłki nożnej, ale także innym drużynom np. rugbystom.

Jeśli kochasz sport, prędzej czy później postawisz swoje nogi w Łodzi. Abton Hotel będzie idealnym miejscem na zakwaterowanie. Dzięki lokalizacji w bezpośredniej bliskości głównych dróg oraz w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej wszędzie masz blisko.

Łódź familijna

Łódź to doskonałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny, a Hotel Abton to świetna baza wypadowa.

Dzieci bywają wymagające, ale z pewnością w Łodzi nudy nie doświadczą. To tu znajduje się wiele atrakcji, które zadowolą każdego członka rodziny.
Aquapark Fala spodoba się tym, którzy lubią poszaleć na zjeżdżalniach czy w basenie ze sztuczną falą. Po wodnych szaleństwach warto odwiedzić jedno z najnowocześniejszych zoo w Europie ze słynnym już Orientarium.
Wycieczkę do Łodzi warto zaplanować na ostatni wrześniowy weekend, ponieważ właśnie wtedy odbywa się festiwal kinetycznej sztuki światła Light Move Festival. Centrum Łodzi i wiele miejskich zabytków zdobią wówczas świetliste instalacje i projekcje przygotowane przez światowych artystów.

Łódź to również świetne miejsce na familijne zwiedzanie muzeów. Koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Kinematografii, gdzie można poznać filmową historię Łodzi oraz pobawić się w scenografiach z dawnych dziecięcych bajek. W Muzeum Fabryki w Manufakturze można na własne oczy zobaczyć, jak dawniej pracowały maszyny tkackie oraz jak tworzyło się tkaniny.

City Break

Odkryj Łódź, jakiej jeszcze nie znałeś.

Łódź od lat zyskuje turystycznych zwolenników, którzy wybierają ją na kilkudniowy wypoczynek. Nie można odmówić jej braku atrakcji ani miejsc idealnych na weekendowe wycieczki. Łódź dawniej była miastem przemysłowym, z wieloma fabrykami oraz szwalniami. To tutaj biło tekstylne serce Polski. Dziś Łódź zachwyca swoimi pofabrycznymi zabytkami. Słynna Manufaktura to przecież dawna fabryka Izraela Poznańskiego, a Księży Młyn to całe fabrykanckie miasteczko, z jedynymi w swoim rodzaju famułami, czyli domami mieszkalnymi dla pracowników fabryk. Od lat czynione są starania, aby wpisać Księży Młyn na listę UNESCO.

W Łodzi do zwiedzania polecają się również dwa duże budynki muzeum sztuki nowoczesnej, czy odrestaurowana elektrownia EC1, gdzie obecnie działa miejska instytucja kultury – Centrum Nauki i Techniki oraz planetarium.

W poszukiwaniu pysznego jedzenia na pewno warto udać się na ulice Piotrkowską, czyli jeden z najważniejszych symboli Łodzi. Poza świetnymi restauracjami znajdziemy tam wiele zabytkowych kamienic oraz przepiękne pasaże, w sam raz na rodzinne spacery.